YIN JOGA

Je kompenzáciou k uponáhľanému životu, stresovým situáciám či intenzívnej fyzickej aktivite. YIN JOGA je vhodná pre tých, ktorí majú radi pomalé naťahovacie cvičenia, potrebujú sa zrelaxovať po náročnom dni a získať stratenú vnútornú rovnováhu.

Yin joga odstraňuje bloky zabraňujúce prúdeniu životnej energie. Oslovuje predovšetkým yinové časti tela ležiace najbližšie vnútornému jadru – kosti, kĺby, šľachy

a väzivá.

 

Každá hodina je zameraná na podporu či uvoľnenie určitej časti tela, spriechodnenie prúdenia energie v meridiáne alebo na harmonizovanie niektorého z piatich elementov zastúpených v tele.

Začíname vnímaním svojho tela a dychu... Nasleduje zahriatie a potom pozície s výdržou.

Nastavíme a vypodložíme časti tela, aby mohol prísť pocit istého pohodlia a bezpečia. Pozície sú prevažne v sede alebo v ľahu na zemi a zotrváva sa v nich 2,5-5 minút. Pozície sa upravujú a prispôsobujú každému človeku a jeho možnostiam, aby dokázal uvoľniť svoje telo.

Výdrž v pozíciách je sprevádzaná zaujímavosťami k téme danej hodiny. Všimnete si ako sa viac a viac uvoľňujete a emócie sa zjemňujú. Postupne si dovolíte pustiť aj tie hlbšie zovretia vo svojom tele i mysli. Prináša pokoj a nenáhlivosť, dostatok času byť so svojim telom. Domov odchádzate s uvoľneným telom a pokojnou mysľou.