top of page

O mne:

Som Martina - Maťa (43), venujem sa osobnému rastu, súvislostiam, sebapoznaniu, joge, ženský kruhom, seminárom ... životu v láske. Tvorbe svojho vlastného života, vzťahov, krásy, spokojnosti, ľahkosti. 

Mojím poslaním je umožniť ľuďom cítiť sa  - dotknúť sa seba. V mojom poli (energetickom) sa to deje prirodzene. Predovšetkým jeden na jedného. V pocitoch som doma vďaka mojej životnej ceste a prirodzenej vysokej citlivosti.

Tvorím ako terapeut a sprievodca v osobnom raste cez odbloky - SÚVISLOSTI. Je to uvoľnené a dôverné stretnutie, ktoré vedie k uvedomeniu a zmene skrytých postojov v podvedomí, pomocou svalového testu, regresu, limbického odtlačku a rôznych techník v intuitívnom naladení tu a teraz. 

Vedomé žitie v súlade so sebou samým, bez skrytých, no ťaživých rozporov vo vnútri. Naše telo si pamätá všetko. Máme to uložené v bunkách a práve v bunkovej pamäti budeme pátrať. 

Vytvárame v mozgu nové synaptické spojenia a učíme sa po nich "kráčať". Ak sa rozhodneme pochopiť svoj život v širších súvislostiach a pozrieť sa naň z iného uhla pohľadu, otvára sa pred nami nádherná záhrada nekonečných možností. NOVÁ ZEM. 

 

Ďalej vediem hodiny JOGY - zameranej na držanie tela, dych, lunárne fázy, ozdravenie vnútorných orgánov a hlboké relaxácie.

Sprevádzam ženské skupiny na ženských kruhoch a seminároch.

 

Spočiatku som čerpala hlavne zo svojich vedomostí a skúseností. Po absolvovaní VŠ na Katedre leteckej dopravy v Žiline som pracovala v aerolinkách a postupne hľadala súvislosti, prečo sa veci dejú práve mne a práve tak...

Moju pozornosť pritiahli rôzne kurzy, vzdelávacie systémy, semináre a tak som sa učila, hľadala a nachádzala.

 

Prešla som „Cestou“ – Brandon Bays (2009), spoznala „Flower of Life“ (Drunvalo Melchizedek), “Šancu – Zdravý život bez liekov a lekárov” (Tolčinskaja, žiačka MUDr. Norbekova), seminár "Pravidlá úspechu" s Jackom Canfieldom a cez rôzne ďalšie semináre a školy spoznala spisovateľku Zdenku Jordánovú, ktorá ma sprevádzala na ceste k sebe.

 

Hlavným pomocníkom sa mi stalo cítenie a nachádzanie súladu. Do života mi vstupovalo viac a viac radosti, viac a viac synchronicít, lásky, a môj život sa začal nápadne podobať mojím tajným snom a víziám. Prišla sila. Sila, ktorej som sa spočiatku bála a nemala nad ňou kontrolu. Stále rástla až prišla plná zodpovednosť za svoj život a všetko, čo v ňom je. Vedomá tvorba. Samozrejme tento proces stále pokračuje. Nie som žiadny osvietený majster, ani guru. Som úplne normálna žena, ktorá vzala svoj život vedome do svojich rúk a prijala učenie, ktoré život nesie.

 

Postupne som zistila, že všetko, čo potrebujem, je vnútri, a hľadanie vonku – vo vonkajšom svete, len odpútava moju pozornosť a vyčerpáva moju silu. Odpája. Keď to prekukneš, hra na obeť a vinníka vôbec nie je zábavná. Dá sa s ňou seknúť.

 

“Terapia” ktorú ponúkam pod názvom SÚVISLOSTI, prešla za tie roky veľkou premenou a prepojila všetky prínosy mojej cesty životom. Ako to popísať? Ponúkam môj uhol pohľadu. Privádzam ľudí k cíteniu. Cíteniu seba, k svojej sile, pravde, seba-vnímaniu, sebeláske a vnútornej slobode. Nachádzaniu svojich vlastných odpovedí bez závislosti na iných (guru, učiteľoch, spoločenských normách, nefunkčných systémoch svojich predkov a podobne.) 

Sprevádzam ľudí k uvoľneniu, osobnému rastu a užívaniu si života v radosti a láske s vedomím svojej sily.

 

Spájanie súvislostí je už neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Okrem toho vediem centrum Mojajoga v Poprade, skupinové aj individuálne hodiny jogy, meditačné, jogové a sebapoznávacie semináre, vediem ženské kruhy a organizujem stretnutia a workshopy inšpiratívnych ľudí s ktorými ladím a súzniem.

“Si jediný, kto môže zmeniť tvoj život. Nájdi odpovede vo svojom vnútri a

POCHOP SÚVISLOSTI.”

Viac sa dozviete, keď kliknete na: 

Ing Martina Doláková

03_Uzasna_2019_2_02.jpg
JOGA a ja

Verným spoločníkom sa mi pred rokmi stala aj JOGA. (Často sa pýtate na rok - netuším, bolo to dávno.) Je pre mňa cestou k ľahkosti, rovnováhe. Učí ma spomaliť sa a cítiť. Pozorovať, objavovať, tvoriť, učiť sa, prijímať … Táto cesta sa mi naozaj páči :o) ... preto po nej stále kráčam.


Láska k joge prerástla k potrebe odovzdávať ďalej, čo som sa naučila a stala som sa certifikovaným inštruktorom hatha jogy, gravidjogy pre tehotné a detskej jogy.

 

Sprevádzať ľudí jogou som začala "asi" v roku 2012 a Centrum jogy a zdravia - MOJAJOGA vzniklo v marci 2013. Od vedy sa vyvíja, mení, rastie, a je mi láskavým učiteľom. 

Moji učitelia a priatelia zo sveta jogy: Moje Vyššie ja a intuícia,

Petr Minster, Andrejka Minster, Vašek Krejčík, Miška Hluchová, Danka Beierová, Míša Svatošová, Pavel Hájek, Jacob Handwerker, Zdenko Yogi, Danka Bednárová, Martin Ďuriš,  …

 

O joge sa dá veľa rozprávať, ale o slovách to nie je. Joga je život. Je dych. Prítomnosť. Joga je  každodenné "obyčajné" žitie. 

JOGA … cesta k spokojnosti, radosti, pokoju a láske.

Viac sa dozviete, keď kliknete na:

Gravidjoga 

Nové objavy prišli v tehotenstve (2015), na ktoré ma život veľmi príjemne pripravil. Joga už roky bola súčasťou môjho každodenného života - sprevádzanie skupín ako aj vlastná prax.

Pár rokov som už pracovala aj s tehotnými maminami na gravidjoge a tiež pri odblokoch. Vlastná skúsenosť je však najcennejšia a moje postoje aj ku gravidjoge a aj joge sa zmenili a pretvorili. 

Tehotenstvo bolo pre mňa zázračným obdobím, ktoré mi prinieslo nové, citlivejšie vnímanie života. So zvedavosťou som pozorovala ako sa môj vzťah k joge a jednotlivým pozíciám mení. Ako sa mi postupne žiada hýbať inak, ako citlivo reaguje moje telo a dáva mi jasné signály.

Počas celého tehotenstva som sa cítila veľmi príjemne fyzicky v tele. A to vďaka joge, zdravému pohybu a prechádzkam a hlavne súvislostiam. Je v poriadku cítiť sa dobre počas celého tehotenstva i pôrodu, bez bolestí chrbta a telesných nesúladov.

Psychickú a duševnú pohodu mi pomáhali vytvárať meditácie, súvislosti a relax. Tehotenstvo považujem za jedno z najintenzívnejších a najkrajších období v živote.  

Pôrod vnímam ako isté zasvätenie a manifestáciu plného prevzatia zodpovednosti za svoj život. Našu lásku sme privítali na svet doma v láskavom, harmonickom prostredí, v čírom TU a TERAZ, tam kde bola vedome počatá. 

Ten zážitok by som dopriala každej žene. 

Ďakujem za Váš čas, strávený pri čítaní týchto riadkov.

NAMASTÉ

Maťa

KURZY A SEMINÁRE, ktoré vediem a ponúkam:

JOGA:

  • otvorené hodiny,

  • semináre, kurzy,

  • tematicky zamerané workshopy - očná joga, lunárna joga, joga pre dvoch, dychové prebúdzanie ...

  • joga pre deti, tehotné, 

  • individuálne hodiny šité na mieru jednotlivcovi

  • terapie

MEDITÁCIE a hlboké relaxácie

DÝCHANIE - prebudenie tela k životu v uvoľnení

ŽENSKÉ KRUHY - Cesta k sebe ... spojenie ... ženská energia ... meditácie ... tanec ... práca na sebe ... vnútorný pokoj ... spoločný vnútorný rast.​

Ženský kruh je priestor vytvorený len pre ženy. Kultivovanie ženskej energie, sily a intuície. Tancujeme, meditujeme, kreslíme, píšeme, čistíme, ďakujeme, relaxujeme, vizualizujeme, uvoľňujeme, plačeme, smejeme sa, CÍTIME ... Vždy je to iné.

Spolu. A predsa každá sama za seba. V ženskom kruhu sme sami sebou, bez potreby sa na niečo hrať, či navzájom sa porovnávať. Neľutujeme sa. Prebúdzame skutočný súcit a rešpekt svojej inakosti. Každá z nás je jedinečná. Každá z nás je úplne v poriadku taká, aká je. Každá z nás je dostatočná, dôležitá. Každá z nás môže vo svojom živote žiariť. ​

SEMINÁRE PRE ŽENY - rôzne témy a zamerania

CYKLUS SEBELÁSKA - skladá sa z viacerých stretnutí na rôzne témy. Nemusia na seba nadväzovať. Každé je slobodné, bez nutnosti čokoľvek predtým absolvovať a môžeš akokoľvek preskakovať.

I. ŽENSKÁ SILA - PRIJATIE

II. OČISTA

III. SEBA-VEDOMIE - Nové vnímanie seba

IV. VEDOMÉ SPOJENIE S KONREŇMI

V. Dôvera - Ochota chcieť, rozhodnúť sa a byť spokojná

VI. ODVAHA - otec

VII. BEZPODMIENEČNÁ LÁSKA - mama

VIII. SOM MAMA - Môj pôrod, limbický odtlačok

Zmyslom stretnutí je zmena ukotvená vo svojom živote. Prijatie, očistenie, uvoľnenie, naplnenie sa svojím vlastným bytím, uvoľnenie sa do života v tvorivosti, spokojnosti, radosti, ľahkosti.

Prejdeme spolu rôznymi technikami - meditačné, vizualizačné, relaxačné, pohybové, jogové, tanečné, tantrické, hravé, tvorivé, kineziologické, oshovky, rituály, intuitívne hry a všeličo iné.

Vždy vás čaká malé občerstvenie a bezpečný kruh žien, ktoré sa navzájom vyživujú a každá pracuje sama na sebe, dotýka sa svojho vnútorného sveta, čistí a transformuje svoj život na taký, po akom túži. Naplnený život v láske.

KURZ výroby bosých sandálkov HUARACHESworkshop, kde si vyrobíš tie najpohodlnejšie sandálky na svete, odídeš v nich domov a nebudeš ich chcieť vyzuť celé leto. 

NAŠE PRÍRODNÉ DOMÁCE VÝTVORY:

MASTIČKY

OLEJE

TINKTÚRY

MYDLÁ

Balzamy                             ..... TU

 

Niektoré z kurzov a stretnutí rada prinesiem aj do vášho mesta.

bottom of page