O mne:

Som Martina - Maťa (40), venujem sa osobnému rastu, súvislostiam, sebapoznaniu, joge, ženský kruhom, ... životu v láske.

 

Spočiatku som čerpala hlavne zo svojich vedomostí a skúseností. Po absolvovaní VŠ na Katedre leteckej dopravy v Žiline som pracovala v aerolinkách a postupne hľadala súvislosti, prečo sa veci dejú práve mne a práve tak... Moju pozornosť pritiahli rôzne kurzy, vzdelávacie systémy, semináre a tak som sa učila, hľadala a nachádzala.

 

Prešla som „Cestou“ – Brandon Bays, spoznala „Flower of Life“ (Drunvalo Melchizedek), “Šancu – Zdravý život bez liekov a lekárov” (Tolčinskaja, žiačka MUDr. Norbekova), seminár "Pravidlá úspechu" s Jackom Canfieldom a cez rôzne ďalšie semináre a školy spoznala spisovateľku Zdenku Jordánovú, ktorá ma sprevádzala na ceste k sebe.

 

Hlavným pomocníkom sa mi stalo cítenie a nachádzanie súladu. Do života mi vstupovalo viac a viac radosti, viac a viac synchronicít, lásky, a môj život sa začal nápadne podobať mojím tajným snom a víziám. Prišla sila. Sila, ktorej som sa spočiatku bála a nemala nad ňou kontrolu. Stále rástla až prišla plná zodpovednosť za svoj život a všetko, čo v ňom je. Vedomá tvorba. Samozrejme tento proces stále pokračuje.

 

Postupne som zistila, že všetko, čo potrebujem, je vnútri, a hľadanie vonku – vo vonkajšom svete, len odpútava moju pozornosť a vyčerpáva moju silu.

 

“Terapia” ktorú ponúkam pod názvom SÚVISLOSTI, prešla za tie roky veľkou premenou a prepojila všetky prínosy mojej cesty životom. Ako to popísať? Ponúkam môj uhol pohľadu. Privádzam ľudí k cíteniu. Cíteniu seba, k svojej sile, pravde, seba-vnímaniu, sebeláske a vnútornej slobode. Nachádzaniu svojich vlastných odpovedí bez závislosti na iných (guru, učiteľoch, spoločenských normách, nefunkčných systémoch svojich predkov a podobne.) 

Sprevádzam ľudí k uvoľneniu, osobnému rastu a užívaniu si života v radosti a láske s vedomím svojej sily.

 

Spájanie súvislostí je už neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Okrem toho vediem centrum Mojajoga v Poprade, skupinové aj individuálne hodiny jogy, meditačné, jogové a sebapoznávacie semináre, vediem ženské kruhy a organizujem stretnutia a workshopy inšpiratívnych ľudí.

“Si jediný, kto môže zmeniť tvoj život. Nájdi odpovede vo svojom vnútri a

POCHOP SÚVISLOSTI.”

Viac sa dozviete, keď kliknete na: 

Ing Martina Doláková

Moja inšpirácia:

  • som absolventkou cyklu “Poznej svůj cíl” úspešnej spisovateľky a učiteľky osobného rastu Zdeňky Jordánovej (2012-2016).

  • prešla som intenzívnym kurzom „Cesta“ (Brandon Bays, 2009),

  • hlbokým seminárom „Flower of Life“ (Drunvalo Melchizedek, 2009),

  • samoliečebným procesom “Šanca – Zdravý život bez liekov a lekárov” (Tolčinskaja, žiačka MUDr. Norbekova, 2012),

  • spoznala “Pravidlá úspechu” (Jack Canfield, 2010)

  • absolvovala 2 stupne liečenia Reiki,

  • kurzy Montessori pedagogiky a rôzne ďalšie semináre, školy a workshopy.

JOGA a ja

Verným spoločníkom sa mi pred rokmi stala aj JOGA. (Často sa pýtate na rok - netuším, bolo to dávno.) Je pre mňa cestou k ľahkosti, rovnováhe. Učí ma spomaliť sa a cítiť. Pozorovať, objavovať, tvoriť, učiť sa, prijímať … Táto cesta sa mi naozaj páči :o) ... preto po nej stále kráčam.


Láska k joge prerástla k potrebe odovzdávať ďalej, čo som sa naučila a stala som sa certifikovaným inštruktorom hatha jogy, gravidjogy pre tehotné a detskej jogy.

 

Sprevádzať ľudí jogou som začala "asi" v roku 2012 a Centrum jogy a zdravia - MOJAJOGA vzniklo v marci 2013. Od vedy sa vyvíja, mení, rastie, a je mi láskavým učiteľom. 

Moji učitelia a priatelia zo sveta jogy: Moje Vyššie ja, Petr Minster, Andrejka Minster, Vašek Krejčík, Miška Hluchová, Danka Beierová, Míša Svatošová, Pavel Hájek, Jacob Handwerker, Zdenko Yogi, Danka Bednárová, Martin Ďuriš,  …

 

O joge sa dá veľa rozprávať, ale o slovách to nie je. Joga je život. Je dych. Prítomnosť. Joga je  každodenné "obyčajné" žitie. 

JOGA … cesta k spokojnosti, radosti, pokoju a láske.

Viac sa dozviete, keď kliknete na:

Gravidjoga 

Nové objavy prišli v tehotenstve (2015), na ktoré ma život veľmi príjemne pripravil. Joga už roky bola súčasťou môjho každodenného života - sprevádzanie skupín ako aj vlastná prax.

Pár rokov som už pracovala aj s tehotnými maminami na gravidjoge a tiež pri odblokoch. Vlastná skúsenosť je však najcennejšia a moje postoje aj ku gravidjoge a aj joge sa zmenili a pretvorili. 

Tehotenstvo bolo pre mňa zázračným obdobím, ktoré mi prinieslo nové, citlivejšie vnímanie života. So zvedavosťou som pozorovala ako sa môj vzťah k joge a jednotlivým pozíciám mení. Ako sa mi postupne žiada hýbať inak, ako citlivo reaguje moje telo a dáva mi jasné signály.

Počas celého tehotenstva som sa cítila veľmi príjemne fyzicky v tele. A to vďaka joge, zdravému pohybu a prechádzkam a hlavne súvislostiam. Je v poriadku cítiť sa dobre počas celého tehotenstva i pôrodu, bez bolestí chrbta a telesných nesúladov.

Psychickú a duševnú pohodu mi pomáhali vytvárať meditácie, súvislosti a relax. Tehotenstvo považujem za jedno z najintenzívnejších a najkrajších období v živote.  

Pôrod vnímam ako isté zasvätenie a manifestáciu plného prevzatia zodpovednosti za svoj život. Našu lásku sme privítali na svet doma v láskavom, harmonickom prostredí, v čírom TU a TERAZ, tam kde bola vedome počatá. 

Ten zážitok by som dopriala každej žene. 

Ďakujem za Váš čas, strávený pri čítaní týchto riadkov.

NAMASTÉ

Maťa