MILK SYSTEM - premietanie filmu

V pondelok 17. FEBRUÁRA 2020 o 19:10, po hodine jogy

cena 10 eur - jednotná pre celé Slovensko

Pijete mlieko?

Považujete ho za zdravé?

Zaujíma vás, ako mliekarenský systém funguje?

Veľa informácií a skutočností o fungovaní sveta okolo nás je zaobalených tak, aby sme nevideli ich podstatu a zákonitostí ich fungovania.

Ak nie ste ľahostajní voči sebe, Vašim blízkym a predovšetkým našej planéte, je dobré poodkyť rúško týchto tajomstiev.

Jedno z takých rúšok odhaľuje film MILK SYSTEM

Príbeh ľudí a mlieka sa začal pred viac ako 8000 rokmi.

Keď prví farmári zistili, že aj oni môžu konzumovať mlieko, ktoré pijú teľatá. A od tých čias sa mlieko, biely elixír života, objavovalo v mýtoch a posvätných textoch. Keď som ako dieťa brával kravy na pašu do hôr, nikdy som sa nepýtal, prečo produkujú mlieko.

Bolo to jasné ako to, prečo jablko visí na konári alebo, že voda tečie dolu horskými potokmi. A všetky gestá, ktoré s pasením súvisia a rovnako ako zvuky na ich zvolávanie sú po stáročia nezmenené.

V posledných rokoch sa však vzťah ľudí, zvierat a mlieka radikálne zmenil.

Len v Európe je to 100 miliardový trh, ktorý ročne vyprodukuje 200 000 000 ton mlieka a sušeného mlieka predávaných nadnárodnými konglomerátmi. Keď vyše miliarde Číňanov zachutilo mlieko, trh explodoval.

Mlieko sa stalo veľmi požadovanou komoditou a obchod s mliekom sa stal veľmi dravým.

Chcem sa od podnikateľov, farmárov a vedcov dopočuť o tom, aký efekt mal tento vývoj na zvieratá, životné prostredie, politiku a v neposlednom rade aj na nás.

Viete, čo obnáša proces, ktorý stojí za umistnením fľaše či krabice mlieka do vašej chladničky?

Prinášame Vám nový dokumentárny film, ktorý odhaľuje škandalózne pozadie mliekarenského priemyslu vo svete so všetkými dôsledkami, ktoré sa prejavujú vo viacerých sférach života na Zemi.

Tento film prinášame exkluzívne so slovenskými titulkami.

Režisér a scenárista: Andreas PichlerTrailer k filmu nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=VMFuUjLTtmEPrihláste sa na info@mojajoga.sk